Αθλητική Ομάδα

2ο Κυπ.Π1-Κ1, Π2-Κ2, Χ/Κ Παρνασσού-Φτερόλακα

Τη 1η μέρα των αγώνων με καλές καιρικές συνθήκες έγινε το αγώνισμα της γιγαντιαίας κατάβασης GS ενώ την επόμενη μέρα με λίγο χειρότερες καιρικές συνθήκες πραγματοποιήθηκε η τεχνική κατάβαση SL. Και στο συγκεκριμένο αγώνα ο σύλλογός μας έδωσε το παρόν με τη συμμετοχή δύο (2) αθλητριών μας, συμμετείχαν οι Ταστσόγλου Ιωάννα (GS & SL) και η Νικοβιώτη Μαρία (GS) ενώ ο αθλητής μας Σαρσώνης Ευθύμης δεν εκκίνησε λόγω ασθένειάς του. Τη 1η μέρα, μια άτυχη στιγμή στη 1η διαδρομή για την αθλήτριά μας Ταστσόγλου Ι. δεν της επέτρεψε να τερματίσει και να πάρει κατάταξη ενώ η Νικοβιώτη Μ. τερμάτισε και στις δύο διαδρομές και πήρε κατάταξη μέσα στην 25άδα. Τη  2η μέρα τα πράγματα πήγαν καλύτερα για την ομάδα μας με την Ταστσόγλου Ι. να τερματίζει στη 2η θέση στο SL (τεχνική κατάβαση) και να ανεβαίνει στο βάθρο! Ήταν άλλη μια διάκριση για την αθλήτριά μας μετά τα επιτυχημένα αποτελέσματα στα Καλάβρυτα! Με αρκετά προβλήματα ο συγκεκριμένος 2ος αγώνας Κυπέλλου (σε ένα Χ/Κ - Φτερόλακκα που θα έκλεινε τις επόμενες ημέρες) αλλά με τη καλή διάθεση όλων και τη προσπάθειά από όλους ολοκληρώθηκε χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Συγχαρητήρια στους αθλητές μας, στο προπονητή, στους συνοδούς αλλά και στα μέλη του Δ.Σ. που βοήθησαν στο συγκεκριμένο αγώνα.